Fitness

Zumba, TBC, BPU FITNESS!

Szukasz zajęć fitness skrojonych na Twoje potrzeby, Wejdź i sprawdź naszą ofertę

Zumba to niesamowite połączenie tańców latynoamerykańskich z aerobiciem. Łączy w sobie energiczną i motywująca muzykę z wyjątkowo prostymi krokami oraz układami tanecznymi, ćwiczenia opierają się na zasadzie, że zajęcia powinny sprawiać przyjemność i być łatwe do wykonania. Zumba to zajęcia fitness poprawiające sylwetkę i pozwalające na zrzucenie wagi w bardzo atrakcyjny, wdzięczny i miły sposób. To przede wszystkim świetna zabawa!
Zumba jest dla każdego bez względu na wiek, płeć i kondycję. Łatwe do naśladowania kroki taneczne, urozmaicona kompozycja ruchów i energetyczna muzyka wprawia wszystkich w optymistyczny nastrój i pobudza do zabawy. Łatwe ćwiczenia sprawiają przyjemność a każdy daje z siebie tyle ile może.

TBC / Total Body Conditioning jest kompleksowym treningiem ogólnorozwojowym skupiającym się na mięśniach od ramion poprzez linię biustu, brzuch i uda po pośladki. Obecnie TBC to z najpopularniejszych odmian aerobiku, należy do grupy zajęć z elementami cardio. Standardowo takie zajęcia po rozgrzewce składają się z ćwiczeń na nogi, pośladki, ręce i brzuch. Do treningu wykorzystywane są: hantle, taśmy, step, piłki. Wszystko odbywa się przy rytmicznej muzyce a choreografia jest stosunkowo łatwa i mało ryzykowna. Do zajęć nie potrzeba wielkiego przygotowania więc w TBC mogą brać udział także osoby początkujące. Kompleksowość sprawia jednak, że chętnie ćwiczą osoby nawet bardzo zaawansowane.

BPU+Piłki / Zajęcia z wykorzystaniem piłek dzięki którym angażujemy wszystkie mięśnie stabilizujące ciało w celu utrzymania równowagi podczas wykonywanych ćwiczeń. Zajęcia mające na celu wzmocnienie i kształtowanie takich partii ciała jak brzuch, uda, pośladki. Na zajęciach kładziemy nacisk na polepszenie wytrzymałości organizmu tak aby podnieść napięcie mięśniowe, dzięki czemu uzyskamy efekty bardziej sportowej sylwetki. Ten typ zajęć charakteryzuje się stosunkowo mniejszą intensywnością w porównaniu do innych tego typu zajęć, dlatego też polecane są osobą które nie przepadają za skomplikowaną choreografią  i zbyt intensywnym tempem..